Final Four: PGE Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 1:3


W walce o wejście do finału turnieju Final Four mistrzowie Polski siatkarze PGE/Skra Bełchatów przegrali z Dynamem Moskwa 1:3.

Znów przez alkohol kłopoty ma piłkarz reprezentacji Brazylii Adriano. Władze Flamengo Rio de Janeiro odsunęły go od zespołu. Hollywoodzka gwiazda Johnny Depp został uhonorowany w Serbii pomnikiem, który przedstawia postać aktora wielkości naturalnej - podała agencja Associated Press. 34-letni Piotr Gierczak i 23-letni Daniel Sikorski podpisali w piątek kontrakty z Górnikiem Zabrze. Dla grającego ostatnio w Radzionkowie Gierczaka jest to tym samym trzecie podejście do gry na Roosevelta.Mistrzyni świata w biegu na 800 m. musi poddać się badaniom stwierdzającym płeć; koszmar stylistów znów jest w modzie; "Władca pierścienia" powrócił na Nową Zelandię - o tym piszą dzisiaj zagraniczne media elektroniczne. Wielkie odkrycie w Chinach. Archeolodzy odnaleźli ponad 3 tys. odcisków stóp, które zostawiły 100 mln lat temu uciekające w panice dinozaury. Jak podaje dziennik Izviestia, naukowcy z Uniwesytetu Hokkaido, odkryli nowy lek, który "bardzo efektywnie walczy z wirusem A/H1N1". 

Wisła Kraków zdecydowała, że jeszcze w tym tygodniu prowadzona będzie sprzedaż karnetów na rundę wiosenną Ekstraklasy. Będzie je można kupić po obniżonych cenach - 120 i 80 zł. Klub obniża ceny karnetów, choć schodzą dobrze.

To jeden z najważniejszych przyrządów w historii astronomii. Od 20 lat teleskop Hubble'a pomaga w odkrywaniu tajemnic Kosmosu. Katolickie siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (Religious Order of the Sisters of Mercy) zgodziły się wypłacić sumę 116 mln funtów brytyjskich osobom, które były wykorzystywane w ich szkołach i ośrodkach pracy - pisze "Daily Mail". Placówki takie działały do lat 90. - umieszczano w nich "zdeprawowane" dzieci i młodzież.

Libia objęła całkowitym embargiem gospodarczym Szwajcarię. To efekt trwającego od dawna kryzysu dyplomatycznego między dwoma krajami, który zaostrzył się w ostatnich miesiącach - po zakazie budowy w Szwajcarii nowych minaretów. Ma 13 lat i właśnie wszedł na Mount Everest. Tego niezwykłego wyczynu dokonał Amerykanin Jordan Romero. Został najmłodszym człowiekiem, który wszedł na najwyższy szczyt Ziemi. Prezydent Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva, odpowiadając na list prezydenta USA, w którym Barack Obama pisze, że jest skłonny zaakceptować wyniki wyborów prezydenckich w Hondurasie, wyznaczonych na najbliższą niedzielę, oświadczył, że nie uzna tych wyborów - poinformowały w sobotę brazylijskie media.Niemiecka chadecja CDU i CSU ponosi odpowiedzialność za rezygnację polskiego historyka prof. Tomasza Szaroty z udziału w naukowym kole doradców niemieckiego muzeum wysiedleń - oświadczyli politycy niemieckiej SPD Angelica Schwall-Dueren i Wolfgang Thierse. Stosunki z Ukrainą poprawią się po wyborze w tym kraju nowego prezydenta - powiedział w piątek na konferencji prasowej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Łwarow. Niemcy oczekiwali drugiej tury wyborów w Polsce, twierdzi przewodniczący komisji ds. polityki zagranicznej Bundestagu. - Wynik wyborów może być ważny dla stosunków bilateralnych - powiedział Ruprecht Polenz w wywiadzie dla Deutsche Welle.

Senator PiS: Niemcy chcą fałszować historię


Czy poparcie niemieckiego rządu dla centrum poświęconego wysiedleniom Niemców to zagrożenie dla Polski? Zdaniem senator Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk z PiS, doprowadzi to do fałszowania historii. - Nic nam nie grozi, przez panią przemawia antyniemiecka fobia - oponował Kazimierz Kutz z PO.

Półtonowa babeczka w Księdze Rekordów


Cukiernia z amerykańskiego stanu New Hampshire upiekła 555-kilogramową "babeczkę", która została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako największe ciastko tego typu - powiadomiła wczoraj agencja Associated Press.

Chiny spieszą się z egzekucjami


Tylko w ciągu dwóch tygodni poprzedzających chiński Nowy Rok, tamtejsze władze straciły 61 więźniów - poinformowała w piątek fundacja Dui Hua, zajmująca się losem chińskich więźniów skazanych na śmierć.

Nash i Crosby pobiegną z ogniem olimpijskim


Wybrany dwukrotnie najlepszym koszykarzem (MVP) sezonu regularnego ligi NBA Steve Nash oraz kapitan hokejowej drużyny Pittsburgh Penguins Sidney Crosby pobiegną w sztafecie z ogniem olimpijskim przed przyszłorocznymi zimowymi igrzyskami w Vancouver (12-28 lutego).

Grupa G: Portugalia - Brazylia. Na żywo


Ostatniego dnia fazy grupowej piłkarskich mistrzostw świata szlagierowo zapowiada się mecz Portugalia - Brazylia. Canarinhos grę w kolejnej fazie mają już zapewnioną, ale z powodów prestiżowych zespół z Europy nie ma co liczyć na taryfę ulgową.